i60.cz

Jak na to?

Do Pamětnice může každý registrovaný čtenář zaznamenávat zajímavé či významné události ze svého okolí – města, obce, ale i rodiny.  Mohou to být události nejen současné, ale i z historie. Časová osa zaznamenává události od roku 0 po současnost. Můžete si přitom vybrat, zda chcete událost zveřejnit pro všechny čtenáře, anebo jen pro sebe (rodinné události). Můžete tak jednak spoluvytvářet společnou „kroniku České republiky“, anebo vlastní rodinnou kroniku.

Jak vložit událost

Po přihlášení/registraci kliknete na zelené políčko Nová událost. Otevře se vám formulář, kde postupně vyplňujete jednotlivá políčka. Pokud chcete vytvořit osobní událost, kterou nechcete zveřejňovat, zaškrtnete políčko „Soukromá událost“.  A vyplňujete dále - datum vzniku události (stačí uvést alespoň měsíc, anebo konkrétní datum) a místo. A pak už nějak událost pojmenujete – Úvodní popis a do políčka Celý popis popíšete několika větami, co se událo (například 20. listopadu roku 1967 byly v naší obci Lipová velká povodeň, která zaplavila celou náves). A přidáte fotografii (dobové fotografie se dají například vyfotit a snímek pak vložit.

A nakonec kliknete na políčko Uložit. Vaše událost se objeví v přehledu nově vytvořených událostí, ale „připíchne“ se také na Časovou osu dle uvedeného data.

Vyhledávání událostí

V Pamětnici můžete vyhledávat události podle data (lze zvolit časový úsek), anebo podle tématu události (Štítky), které se budou v Pamětnici postupně zadávat (narození vnuka, osvobození města, povodeň, rekonstrukce kostela apod.).

Bavte se s Pamětnicí a vytvářejte společně s námi kroniku skutečných událostí v České republice.