i60.cz

Vzpomínkový den na plk.Koukala,stíhacího pilota RAF

Podrobnosti události

  • 23. Únor 2020
  • 09:30
  • Luže
  • Pavel Karal

23.2.2020 uplyne 40let od úmrtí plk.Josefa Koukala,stíhacího pilota RAF.Při této příležitosti proběhne v Luži,městě ve kterém plk.Koukal žil,celodenní vzpomínková akce.

Program začne v 9:30 hod. mší v kostele na Chlumku.Poté se dění přesune na náměstí plk.Koukala,kde v 11:00 hod. proběhne pietní akt u domu,kde plk.Koukal, žil.Tohoto pietního aktu se zúčastní zástupci britské a polské ambasády.

Po skončení pietního aktu bude následovat běh(hlavním pořadatelem je místní spolek Rozběháme Luži) z Luže do Jenišovic,rodiště plk.Koukala.I tam proběhne pietní akt a bude následovat běh zpět do Luže.

Ve 13:00 hod. začne v Lužské sokolovně odpolední program,který zahájí výstava Czech Spitfire Clubu-Českoslovenští letci ve službě v RAF a výstava obrazů od Aviation Art Gallery.

V 15:00 hod. začne přednáškový a promítací program.Jako první bude promítnut dokument Naši letci v RAF,následovat bude křest obrazu plk.Koukala od Aviation Art Gallery a poté se představí spolek Avalone,který pomáhá popáleným dětem.Na závěr bude přednáška o plk.Koukalovi a dokumentární film Jen slunce je věčné.

Tímto srdečně zveme všechny,kteří si chtějí připomenout mimořádný příběh tohoto hrdiny.Těšíme se na Vás.

Za hlavního organizátora,spolek Rozběháme Luži z.s.

Pavel Karal

 

Komentáře

Doposud nebyly napsany žádné komentáře. Buďte první kdo událost okomentuje.

Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlášení