i60.cz

kniha Literáti na trati VI

Podrobnosti události

  • 16. Leden 2020
  • 16:00
  • Koryčany, knihovna
  • Zdeněk Horenský

Setkání a besedy se spoluautory knih Literáti na trati VI se zúčastnil František Tylšar z Veselí nad Lužnicí, organizátor projektu, který vznikl v roce 2014. Do roku 2017 byla poezie i próza vydávána v jedné knize, pro zvyšující se počet autorů v ročnících 2018 a 2019 vyšly knihy dvě, zvlášť poezie a zvlášť próza. Za autory poezie dále Dana Floriánová z Kroměříže, jihočeská básnířka slovenského původu Lucia Štefanová-Šafránková, Zdeněk Herzig z Brna a Zdeněk Horenský z Koryčan, za autory prózy JUDr. Jan Kux z Brna a Stanislav Tresa z Uherského Brodu. František Tylšar měl své příspěvky v obou knihách. Při besedě se nejen debatovalo, ale i zpívalo.  

V knize Literáti na trati VI aneb Vlak plný poezie publikovalo více než šedesát autorů, v knize Literáti na trati VI aneb Vlak plný prózy autorů téměř sedmdesát.  

Komentáře

Jsem moc rád, že se paní Zuzana Pivcová k nám přidala svojí tvorbou.
Pan Zdeněk Horenský mě vlastně přemluvil, abych se také přidala k Literátům na trati, což jsem po dlouhém nesmělém váhání přece jen udělala. Moje tvorba byla zastoupena ve svazku prózy i poezie. Měla jsem radost, že mě pan Tylšar mezi autory bez rozmýšlení zařadil, i když se železnicí nemám profesně nic společného, jen mám odjakživa ráda vlaky. Moc se mi líbil křest sborníku Literáti na trati VI, který se konal ve Vládním salónku na pražském Hlavním (Wilsonově) nádraží. Bylo to začátkem října 2019, bohužel si přesné datum už nepamatuji. Krátce po této akci se pan Tylšar ozval s výzvou, aby autoři už nyní posílali své příspěvky pro rok 2020, což jsem už udělala. Moc se zase na "železničáře" těším.

Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlášení